GELAN S 9000 IQ

Systém GEALAN S 9000 disponuje inteligentní koncepcí těsnění se třemi kontinuálními těsnícími rovinami. Kvůli zlepšení tepelné izolace je křídlo už z výroby navíc vybaveno těsněním v drážce křídla. Vysoká hloubka vsazeného skla s mírou zapuštění 26 mm zajišťuje zlepšenou tepelnou izolaci.

Četné výpočty prokázaly vynikající tepelně izolační hodnoty. Od začátku bylo cílem vývoje dosáhnout tepelně izolační hodnoty Uf – 0,92 W/m²K při standardní kombinaci s ocelí, a tím i využitelnosti v pasivních domech. To se podařilo kombinací všech inovativních detailů v koncepci systému.

Použitá je lepící technika STV® (statické suché zasklení) – tj. vlepování skla do profilu křídla pomocí speciální lepicí pásky vyvinuté pro konstrukci oken, při zachování obvyklého vypodložení skla. Vlepením skla do profilu křídla se tuhost tabule skla přenese na křídlo a celý systém je stabilnější. Tak je možné vyrábět křídla ve standardních velikostech zcela bez oceli. Použitím technologie STV® a současně ocelové výztuže v křídle lze konstruovat obzvlášť velké a jinak nerealizovatelné prvky z plastu.

Fotografie:

Konstrukční hloubka: 83 mm/středové těsnění
Počet komor: 6 komor
Počet těsnění: 3
Podkladní profil: 5 komorový s těsnící páskou
Součinitel tepelného prostupu: až Uw = 0,79 W/m²K
Izolace proti hluku: až do 45 dB
Průvzdušnost: do třídy 4 (ČSN EN 12207)
Vodotěsnost: bez průniku vody do 1050kPa
Odolnost proti zatížení větrem: třída C5